West Coast Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

West Coast Romania

Echipa West Coast Romania va ureaza succes!
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 5, Sam Mai 02, 2015 4:07 pm

 

 Regulament Helperi

In jos 
AutorMesaj
SkyCrazz
Admin



Mesaje : 4
Data de inscriere : 27/03/2015
Varsta : 31
Localizare : Bistrita

Regulament Helperi Empty
MesajSubiect: Regulament Helperi   Regulament Helperi EmptySam Mar 28, 2015 6:29 pm

Regulament Asistenţi

1. Mesaje private(/hm):

• Nu aveţi voie să folosiţi emoticoane pe chat-ul /hm, veţi primi avertisment la Helper.
• Nu aveţi voie să le daţi /hm celor superiori vouă ( adminii ).
• În caz că sunteţi în maşina de poliţie şi un jucător are nevoie de ajutor, îl ajutati prin /hm .
• Nu aveţi voie să folosiţi /hm în interes propriu, aveţi comanda /sms sau /call.
• Nu aveţi voie să faceţi afaceri între voi pe /hm, să vă răzbunaţi pe cineva. În caz contrar veţi primi avertisment la Helper. Dacă aveţi probleme cu un alt Helper, îmi trimiteţi mie P.M. pe forum, nu vă faceţi dreptate singuri.
• Orice răspuns greşit pe /hm va fi sancţionat cu avertisment la Helper, nu răspundeţi dacă nu ştiti numai ca să faceţi poze.
• Asistenţii care mint playerii pentru a-şi cumpăra maşini mai ieftine de la ei vor primi Helper 0. Nu aveţi voie să spuneţi un pret mai mic, ori spuneţi preţul real, ori nu spuneţi nimic şi îi trimiteţi /hm 'Staff-ul nu se ocupa de aşa ceva'.

2. Report & helpme:

• Aveți voie să raspundeți la reporturile ușoare fără a cere permisiune ( M-am blocat, cum donez, etc)
• Asistenţii se ocupă de /helpme, si de educarea playerilor .

3. Abuzuri:

• Nu aveţi voie să folosiţi comanda /respawn in interes propriu, dar nici să ii daţi cuiva în caz că a ramas în pustietate. Această comanda se foloseşte doar pentru a-i da cuiva respawn care a ramas blocat, deranjeaza la un eveniment. În caz că cere respawn, îi spuneti ca are comanda [/service taxi].
• Cine este prins că îşi favorizeaza prietenii, va fi sancţionat. Aici mă refer că nu îl sancţionează dacă îl prinde că vorbeşte urât.
• Cine încearcă să se dea important prin vechimea lui sau să ii zic unui player ca el e mai smecher ca e 'Helper' va fi sancţionat. Vreau să am nişte Helperi cât mai modeşti.

4. Sancțiuni:

• În cazul în care se dă un /ad aiurea se spune /ac EU ID, este singurul caz şi doar primul dă mute. (Dacă mai mulţi asistenţi spun "eu", doar primul va acorda mute-ul).

5. Comenzi:

• Dacă cineva spune: "ai post", "ne vedem pe forum", îi daţi mute 20 de minute.
• Nu aveţi voie să abuzati de comenzi intr-un interes propriu, în caz contrar Helper 0. ( goto la war, goto dupa cei cu wanted ş.a.m.d. ).
• /Spec se folosește doar în cazul în care nu sunt admini online și pe server se face reclamă sau sunt raportați jucatori ce trișează, daca prind pe vreun helper ca se pune /spec aiurea / in scopuri personale primeste helper down .
• În caz că aţi rămas blocat şi aveţi nevoie de una din comenzile asistentului trebuie să faceţi o poză mai întâi, iar după aceea să acţionaţi.


6. Informații generale:

• Nu aveţi voie să le spuneţi adminilor să baneze un player că aveţi voi dovezi, doar îi daţi dovezile, iar acesta va ştii ce să facă.
• Sunteţi obligaţi să ştiţi de la ce level recruteaza facţiunile, care sunt armele legale ( armele albe, deagle şi sdpistol ), safezone-urile, ce inseamna DB / DM, când ai voie, de câte feluri este acesta.
• Cine face greşeli gramaticale va fi sancţionat. Virgula în mod corect se pune imediat dupa cuvânt, exemplu: „Eu, Low sunt şeful Helperilor.", nu „Eu , Low sau Eu ,Low". Deci, se pune imediat după ce aţi scris cuvântul, se lasă spaţiu şi dupa scrieţi următor cuvânt.
• Glumele de prost gust nu îsi au rostul, nu zic să nu glumiţi, dar când e vorba de munca serioasă să vă faceţi treaba calumea.
• Nu aveţi voie să vorbiţi urât, in caz contrar avertisment sau asistent 0.
• În caz că nu ştiţi ce să îi raspundeţi unui jucător, anuntaţi pe /h să vină alt asistent sau să vă spună răspunsul, nu este o ruşine.
• Nu aveţi voie să participaţi la evenimente organizate de admini, doar la cele organizate de jucatori aveti voie.
• Cine se învoieşte pe motiv-ul 'Trebuie să plec în oras' în ziua când se vor posta rapoartele, numai ca să nu le posteze va primi Helper 0. Ca să primiţi accesul la învoire, trebuie să îmi trimiteţi raport-ul de activitate, numai dacă este înainte de postarea raport-ului.
• Nu aveţi voie să vă băgaţi la plângeri doar ca să vă protejaţi prietenul.
• Nu aveţi voie să vă vânaţi intre voi, vreau să fiţi prieteni, chiar daca aveţi o problemă mai veche.
• Cine îmi raspunde, îmi comenteaza sau încearca să mă minta va primi Helper 0. În caz că aţi gresit, nu vă contraziceţi, recunoaşteti şi veţi scăpa mult mai ieftin.
• Dacă încercaţi 'să folosiţi' pupincureală ca să ajungeţi admin, veţi primi Helper 0 Nu suport ca cineva să fie pupincurist.
• Dacă aveţi o problemă trebuie să îmi trimiteţi P.M., vreau să fim prieteni şi să ne întelegem şi să ne respectăm.
• Helperii nu au voie sa intre in mafii.
• Helperii au voie să răspundă la report-uri cu afaceri doar daca filmează toată afacerea pentru a evita orice neplăcere.
• Nu aveţi voie să folosiţi alte sancţiuni înafara de cele postate pe forum.
• Dacă doriţi să vă puneţi AFK fiind online, trebuie să anuntati [motivul plecării], în caz că nu aveţi un motiv bun întemeiat sau minţiţi veţi primi avertisment la Helper. Pentru a reveni din AFK trebuie să anuntati.
Sus In jos
https://west-coast-forum.forumgratuit.ro
 
Regulament Helperi
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Sanctiuni Helperi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
West Coast Romania :: West Coast Romania :: San Andreas Multiplayer-
Mergi direct la: